Wandeling "Stripping the city"

Een wandeling met Stripping Architecture.

Elke dag neem je dezelfde weg. Langs dezelfde gebouwen, over hetzelfde plein. Alles lijkt te werken. En je denkt: zo is het nu eenmaal, beter kan het waarschijnlijk niet.

Maar klopt dat wel? Na een tijd wordt de stad behang. Ze is er altijd, maar je ziet ze niet meer.

Stripping Architecture neemt je mee om opnieuw te kijken. Onderweg staan we stil en pellen we Brussel laag per laag af. Welke onzichtbare regels en gewoontes bepalen hoe de stad eruitziet? En hoe jij erdoor beweegt? Stap voor stap zie je dat de stad niet vastligt. Ze kan ook anders.

Wie anders kijkt, ziet nieuwe mogelijkheden. Misschien zelfs een andere toekomst, die we hier en nu zelf kunnen bouwen.

Stripping Architecture is een platform van Brusselse architecten. Met tekeningen en filmpjes op sociale media tonen ze hoe gebouwen en pleinen het leven in de stad mee bepalen.

De wandeling is in het Engels. Is dat moeilijk voor jou? Vertaling is naar het Nederlands en Frans is mogelijk.

Deze wandeling hoort bij "Ontdek hoopvolle plekken", een van de drie manieren om mee te doen aan Keep Hope Hot. Want hoop begint soms met anders kijken naar wat je elke dag ziet.

Er kunnen maximaal 12 mensen mee dus schrijf je op tijd in! 

Praktisch

Wanneer: vrijdag 20 november 2026, van 10 tot 12 uur
Waar: vertrek aan het Zuidstation, Fonsnylaan 47b, 1060 Brussel
Prijs: 10 of 2 euro (Paspartoe)
Taal: Engels, vertaling mogelijk
Groep: maximaal 12 deelnemers
Wie: Citizenne en Stripping Architecture
Vragen? Contacteer cathelyne.van.overstraeten at avansa-citizenne.be (Cathelyne).

vr 20 nov 2026

Tickets

Registreer

Locatie

Zuidstation
Fonsnylaan 47 b
1060
Sint-Gillis

Prijzen

Basistarief
€ 10.00
Paspartoe kansentarief
€ 2.00